İzmir'de 2. si düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri sona erdi.

10 Ekim 2019 Perşembe 22:07
izmirde-2-si-duzenlenen-giresun-tanitim-gunleri-sona-erdi

Tüm Giresun Kültür Turizm Derneği tarafından düzenlenen etkinlik 26-30 Eylül tarihlerinde İzmir'de Bostanlı pazaryerinde gerçekleşti.
O
n binlerce katılımcı tarafından ziyaret edilen festivalde,  Giresun ilinin kültürü ve yöresel lezzetleri tanıtıldı. Karedenizli  sanatçılar tarafından ücretsiz konserler verildi. Görele Çanakçı Sosyal Kültürel  Dayanışma Derneği tarafından Kuş Dili gösterisi yapıldı. Ege ve Karadeniz yöresinin halk oyunları gösterileri yapıldı.
Tüm Giresun Kültür Turizm Derneği  Dernek Başkanı Mehmet Uzun ve Dernek Başkan Yardımcısı Zekiye Yamak etkinlikle ilgili yaptıkları açıklamada:

Tüm Giresun Kültür ve Dayanışma Derneği olarak düzenlediğimiz , Giresun Tanıtım Günleri Festivalimizin amacı, gurbette yaşayan hemşerilerimizi bir araya getirmek ve ortak paydada buluşturmak kaynaştırmak, gelenek ve göreneklerimizi yeni nesillere aktarmak, Karadeniz kültürünü yaşatmaktır.

Dedelerimizin, babalarımızın bize bıraktığı bu mirası, karadenizliliği unutturmamak ve İzmir halkıyla paylaşmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediğimiz  2.Giresun Tanıtım Günleri  Festivalimize olan ilgi ve katılım bizleri çok mutlu etti.''Tüm Giresun Kültür Turizm Derneği  Dernek Başkanı Mehmet Uzun ve Dernek Başkan Yardımcısı Zekiye Yamak,

''İzmir'de Giresun Tanıtım Günleri etkinliğini gerçekleştirmemizde, bizlere yardımlarını esirgemeyen Giresun Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, İzmir Valimiz Erol Ayyıldız, Giresun Vali Yardımcımız Mehmet Fikret Çavuş,  İzmir Vali Yardımcımız Barış Demirtaş, İzmir Vali Yardımcımız Uğur Kolsuz, Vekilimiz Cemal Öztük, Giresun Belediye Başkanımız  Aytekin Şenlikoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer,  Karşıyaka Belediye Başkanımız Cemil Tugay, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Murat Karaçanta'ya çok teşekkür ederiz.''
 açıklamasında bulundular.


Haberin etiketleri:

giresun, izmir


Haber okunma sayısı: 995

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ