Hürses1

Kadın Yatırımcılar yardım bekliyor !

11 Eylül 2018 Salı 20:52
kadin-yatirimcilar-yardim-bekliyor-

Ülkemizde kadın yatırımcılar arttıkça, Üretim ve kalkınma için çözüm daha da artıyor. Devletimizden kadınlara verilen fırsatların artmasını ve acil destekler bekliyoruz ve istiyoruz'' diyen Giresun'lu kadın yatırımcı Cansu Yaman '' sesimizi duyan var mı? '' diyor..


Son Havadis (GİRESUN) Mehmet Uzun


Giresun da, Kırsal Kalkınma yatırımcılarına teşvik verilmemesi halinde müteahhitlerin en az yüzde 50’sinin işi bırakacaktır., 

2017’de sözleşme imzaladıklarında demirin tonu, tuğlanın fiyatı inşaat malzemesi fiyatları Türkiye’nin şartlarında yüksek faiz oranları ile bizlere yatırım yapmayın der  olmuş durumda. Bu fiyatlarla hangi iş alıp kar edecek. Yeni teşvikler devreye girmezse, çoğu yatırımcı kepenk kapatır ve işsizlik patlar tüm yatırımcıların derdi aynı iken sessiz kalmak bir kadın yatırımcı olarak bana ve mesleğime hakaret olurdu.

Zam ve vergilerdeki aşırı artışa rağmen teşvik ve kredilerin devreye girmelidir Bu ekonomik şartlarda bu kadar fazla vergi çeşidi nasıl olur. Yatırımcı nasıl ayakta kalacak.Yatırımcılar korunmazsa, insanlar nasıl iş bulacak. Hükümetimizden, Tarım Bakanlığı’ndan bir an önce bu yatırımcıların sorunlarına el atmasını bekliyoruz. Siz olsanız 1800 TL’den yaptığınız demir anlaşması, demir 6 ayda 4300 TL olursa, bu yatırımlara devam eder misiniz? Bu yatırımlar ülke genelinde üretimleri artıracak. 10 binlerce insan iş sahibi olacak. Ülkemizin üretim ekonomisine geçme zamanı gelmedi mi?

Kırsal kalkınmadan yatırım yapan herkes çok zor durumdalar. Şahsen yaklaşık olarak uzun süredir hayalim dediğim yatırım üzerinde çalışırken teşvik edilmekten çok vazgeçirilme isteğini görüyorum, bu konuda yaptırım yapılmalı devletimizin ve Türkiye’me yapılacak olan üretim desteği, işçi desteği ve kalkınma için üstelik pozitif ayrımcılık dan dahi faydalanamıyorken teşviklerin düşmesi biz kadınları hayal kırıklığına uğrattı desteğiniz bizim için çok mühim. Bu konuda gerekli mercilerin çalışma yapması bizi motive edecektir.

%15 kırım kaldırılmalı, bizi üretime teşvik etmelidir. Türkiye genelindeki binlerce yatırımcı, devletimizden ilgi alaka yardım beklemektedir. İhracata verilen yardımlar gibi, teşvikler bu sektörde yoksa, birçok yatırımcı sözleşme yapamayacaktır, birçok tesis yarım kalacak, bu da ülkemize bir sürü döviz kaybettirecektir. Kadın girişimcilerin belki de en çok karşılaştıkları sorunlardan biri ciddiye alınmamak. Hem aileler hem de iş hayatındaki profesyoneller tarafından böyle bir yaklaşım sergilenmesi kadın girişimcilerin isteklerini kırabiliyor. Ne yazık ki bu tür yaklaşımlar birçok kadın girişimcinin moralinin bozulmasına neden oluyor; ancak bu tür yorumları ciddiye almamak gerekiyor. Kendinize ve işinize inancınızın tam olması halinde, başkalarının size inanmasının çok da önemi olmayacaktır.

Kadın girişimciliğinin ekonomik ve toplumsal hayata önemli yarar ve fırsatlar sunduğu, kadınların kendi ülke ekonomilerini geliştirmede potansiyel girişimcilik faaliyetleri ile önemli bir kaldıraç kuvveti oluşturduğu söylenebilir. Örneğin, Avrupa’da (Avrupa Birliği ve diğer ülkeler), tahminler göstermektedir ki, yakla‐ şık 16 milyon işverenden,

kendi işinde çalışan kadın sayısı 10 milyondan fazladır ve Amerika’da 9,2 milyon insan için istihdam sağlayanların 6.4 milyonu kendi işinde çalışan kadınlardan oluşmaktadır. Böylece kadın patronlar girişimsel ekonominin önemli bir bölümünü temsil etmektedirler. Türkiye’de ise kadın girişimci oranının diğer ülkelere (28 Avrupa ülkesi) göre oldukça düşük seviyede kaldığı ve %13. Bu şartlar altında verilen her destek maddi ve manevi bizim için çok kıymetli.
Teşekkürler .
SAYGILARIMLA.
Haber okunma sayısı: 998

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
881 hit, 257 ziyaretçi, 307 ziyaret
Bu ay:
2968 hit, 876 ziyaretçi, 1071 ziyaret
Toplam:
936412 hit, 242819 ziyaretçi, 291769 ziyaret