Hürses1

Ortak hedef ilimize yatırım ve istihdam sağlamak

22 Ekim 2019 Salı 12:07
ortak-hedef-ilimize-yatirim-ve-istihdam-saglamak

Türkiye'nin önde gelen STK'larından ASKON'un İl Başkanı Yener Türk'ün istişare ziyaretleri sürüyor..
GİRESUN (Son Havadis) Mehmet Uzun

AK Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, Vali Harun Sarıfakıoğulları, FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan ile GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu' nu ziyaret eden Türk'e tam destek geldi.

ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Giresun İl Başkanlığı görevine getirildikten sonra güçlü bir yönetim oluşturmak için iş dünyası ile sıkı bir diyaloğa giren Yener Türk,   bir yandan da istişare ziyaretlerini sürdürüyor.

İlk olarak TBMM' de AK Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk' ü ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili bilgi aktaran Türk, " Sayın milletvekillerimizle ayrı ayrı görüşerek ASKON olarak yapılanmanın ardından Giresun' a yatırım yapılması ve iş istihdamı sağlanması doğrultusunda nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi anlattık. Değerli görüşlerini alarak  tavsiyelerini dinledik.Vekillerimizin ASKON olarak bize başarılar dileyerek," Yeter ki ilimize yatırım yapılsın, yeter ki insanlarımıza ekmek kapısı açılsın, sonuna kadar yanınızdayız.Hepimizin çabası ve mücadelesi bunun için " doğrultusunda ifadeler kullanmalarından büyük mutluluk duyduk" açıklaması yapmıştı.O süreçte Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları' na  da bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Yener Türk, faaliyetleri konusunda bilgi vererek, " Sayın Valim hedefimiz iş insanlarımızla dayanışma içersine girerek ilimize yeni iş alanları açılmasının önünü açmaktır.Sizin de bu doğrultuda verdiğiniz mesajları ve gösterdiğiniz gayretleri yakından takip ediyoruz. Nezaketiniz için teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. ASKON Başkanı Türk' ü tebrik eden Vali Sarıfakıoğulları ise, " Bölgemize yatırım yapanların ve istihdama katkı sağlayanların gönlümüzde ayrı bir yeri var.Ordu- Giresun Havaalanı' nın getirdiği avantajın Giresun ve Bulancak organize sanayi bölgelerinde yarattığı yatırım hareketliliğinden mutluluk duyuyoruz. Biz Valilik olarak iş insanlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz" vurgusu yapmıştı.

Yakın bir geçmişte FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan' ı ve akabinde Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu' nu da ziyaret eden Yener Türk, " Başkanlarımızla  yaptığımız Giresun ekonomisini konu alan görüş alışverişlerimiz fevkalade olumlu geçti.İlimize, dayanışma içine girerek yatırım ve istihdam sağlanması anlamında nasıl katmadeğer katabiliriz konularını ele aldık.Değerli başkanlarımızın ASKON olarak bize başarı dileklerini ileterek,' Giresun' un gelişmesi için herkesle dayanışma içersine girerek  oluşabilecek her türlü işbirliğine hazırız. Bu doğrultuda ASKON' un da yanındayız" demeleri bize büyük güç verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

ASKON Başkanı Türk, 2017' de Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Giresun' da istihdam birincisi olmuş ve ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın elinden almıştı.

Haberin etiketleri:

giresun, yener türk, askon


Haber okunma sayısı: 2050

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ