Tercüman Gazetesi
benzin-zammina-yavas-gitme-protestosu

Benzin zammına 'yavaş gitme' protestosu

İngiltere, Galler ve İskoçya'da benzin fiyatlarındaki artışa karşı otoyollarda "yavaş gitme" protestoları yapılıyor. Araçların otoyollarda yaklaşık 30 kilometre hızla ilerlediği belirtiliyor.

gazetecilerden-medyaya-sansur-duzenlemesine-tepki

Gazetecilerden medyaya sansür düzenlemesine tepki

Basın meslek örgütleri, İstanbul Şişhane’de; internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı açıklama yaptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, “Bu yasa tasarısıyla Türkiye’de habercilik yok edilmek istenmektedir” derken, DİSK Basın İş Genel Sekreteri Özge Yurttaş, “Özgür bir ülke için özgür basın şart” dedi. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) İstanbul Temsilcisi Uğur Güç ise kanun teklifi için, “Bu tamamen sansür yasasıdır” diye konuştu.

elektrige-yeni-zam-geliyor-

Elektriğe yeni zam geliyor...

Elektrik dağıtım şirketleri, elektrikte yeni bir zam için Enerji Bakanı'nın kapısını çaldı. Şirketler yüzde 50 zam talebinde bulundu, yaklaşık yüzde 30'luk oranda anlaşma sağlandı.

istanbulda-ekmege-zam-yarindan-itibaren-

İstanbul'da ekmeğe zam: Yarından itibaren

İstanbul’da, 4 liradan satılması bile henüz resmi onay almayan 210 gram ekmek, yarından itibaren 5 lira olacak. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, resmi olmayan zam kararına ilişkin, “Girdi maliyetlerimiz son bir yılda çok arttı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fırınlara uygun fiyatla ekmeklik un satışı yapmaya devam etmezse ekmeğin fiyatı 7 TL’ye kadar çıkabilir” dedi.

akpli-belediye-suya-zam-yapti

AKP'li belediye suya zam yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz Şubat ayında AKP’li belediyelere suda yüzde 7 indirim yapmaları konusunda talimat vermişti. AKP’li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Erdoğan’ın açıklamalarının ardından suya yüzde 14 indirim yaptıklarını belirtmişti. İndirim açıklamasının üzerinden henüz 3 ay geçmesinin ardından AKP’li belediye suya yüzde 35 zam yaptı.

caykurdan-caya-yuzde-437-zam

Çaykur'dan çaya yüzde 43,7 zam!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz gün açıkladığı çay alım fiyatlarının ardından Çaykur, çay fiyatına yüzde 43,7 zam yaptı. Üstelik bir ay sonra bir kez daha zam geliyor..

elektrige-bir-zam-da-denetimden-gelecek

Elektriğe bir zam da denetimden gelecek

Bakanlık, elektrik dağıtım şirketlerini denetletmek için denetim şirketlerinden hizmet satın alacak. Parası faturalara eklenirse yeni zam kaçınılmaz olacak.

kirmizi-ete-zam-geliyor

Kırmızı ete zam geliyor

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, pazartesi günü itibarıyla kırmızı ete zam geleceğini açıkladı.

sigaraya-bir-buyuk-zam-daha

Sigaraya bir büyük zam daha

Sigara fiyatlarına bir zam daha geldi. Ocak ve Mart aylarında yapılan toplam 6 liralık zammın ardından sigara fiyatlarına yine zam geldi.

ekmek-makarna-ve-ete-zam-yagacak

Ekmek, makarna ve ete zam yağacak

Merkez Bankası, buğday ve yeme gelen zamlar yüzünden ekmek, makarna, un, bulgur, et, süt ve yumurta fiyatlarına zam yağacağını rapor etti.

elektrige-buyuk-zam-yolda

Elektriğe büyük zam yolda!

Enerji Piyasaları Uzmanı Çağada Kırım, normalde sektörde zammın temmuzda beklendiğini belirtirken, maliyet makasının açılmasıyla bu zammın mayıs ayına çekilebileceğini kaydetti.

benzine-buyuk-zam

Benzine büyük zam!

Benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere büyük zam geliyor.

alkole-yeni-zam

Alkole yeni zam!

Sene başında ÖTV zammı yapılan içkilere Mayıs ayında da ‘maliyet zammı’ gündemde. Zamların yüzde 40’a varacağı belirtiliyor.

zam-dalgasi-durmuyor

Zam dalgası durmuyor!

Buğday başta olmak üzere pek çok gıda maddesine gelen zamlar nedeniyle İstanbul'un bazı ilçelerinde 4 liradan satılan ekmeğin ay başında 4,5 liradan satılacağı öğrenildi. Ekmek İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, Ürünlere her hafta zam geliyor. diyerek önlem alınması için çağrıda bulundu.

feribota-kopru-zammi

Feribota köprü zammı

1915 Çanakkale Köprüsü'nün faaliyete geçmesiyle birlikte maliyeti daha düşük olan feribotlara büyük zam yapıldı.

et-fiyatlarina-yeni-zam-iddiasi

Et fiyatlarına yeni zam iddiası

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik, et tüccarları ve et baronlarının et fiyatlarına ramazandan sonra yüzde 24 zam yapmak için aralarında anlaşma yaptığını ileri sürdü.

alkol-ve-sigaraya-buyuk-zam

Alkol ve sigaraya büyük zam

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, dün gece yürürlüğe giren ÖTV zamları son 3 günde şarap ve şarap bazlı içeceklere yüzde 30'un üzerinde zam geldiğini açıkladı. Sigaraya gelen zamlardan sonra sarmalık tütüne de yüzde 15 zam geldiğini belirten Aybaş artık vatandaşın tütün de saramadığını söyledi.

chpden-emekliye-sifir-zamma-tepki

CHP’den, emekliye sıfır zamma tepki

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın bayramda emeklilere verilen ikramiyeye bir kuruş bile zam yapmamasını sert bir dille eleştirdi.

otobus-biletlerine-zam-ustune-zam

Otobüs biletlerine zam üstüne zam

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, son 3 ayda yüzde 80 zamlanan otobüs biletlerinin uçak biletlerini solladığını, fiyatların geldiği seviyeden dolayı yolcu bulunamadığını söyledi.

emekli-bayram-ikramiyesine-zam-yok

Emekli bayram ikramiyesine zam yok

Milyonlarca emeklinin beklediği müjdeli haber gelmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekliye bayramda ödenecek ikramiyede artış olmayacağını söyledi. Asgari ücrette de zammın gündemde olmadığını kaydeden Bilgin, EYT'liler için bir çalışma yapılmadığını da bildirdi.


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Erken Seçim olacak mı ?

Erken Seçim olacak mı ? Ankete Katıl Sonuçlar