Son Havadis

HOŞ-GELDİN YOL ARKADAŞIM

Çilem Güler Arslan

Çilem Güler Arslan

E-Posta :Bir ADAM vardı, yıllardır beklediğim…

Tüm özlemlerimi kalbine, ellerimle koymak istediğim…

Omzunda cenneti yaşamak, hayata güven duymak ve tüm dünyaya meydan okumak istediğim.

En mutsuz anlarımda bile; bir gün, bir gün mutlaka gelecek dediğim, geleceğini bildiğim ve hep beklediğim bir ADAM…

Biliyordum, bazen baba şefkatiyle saçlarımı okşayacak, bazen bir dost, bazen arkadaş, hem sevgili hem de yol arkadaşım diyeceğim o ADAM bir gün gelecek.

Temize çektirip tüm hayatımı sil baştan yeniden yaşadığımı, nefes aldığımı hissettirecek. Tüm solan gülüşlerimi bana geri verecek, kaybolan yanlarımı tamamlayacak, bana beni yeniden kazandıracak ve bulmamı sağlayacak yitip giden Güler’i…

Hem Güler’i hem Çilem’i sevecek bir ADAM. Ben’i sevecek…

Özümle, her şeyimle sevecek…

Yemek yapamadığımı bilerek, tüm dağınıklığıma gülüp geçecek, şaşkınlıklarıma saf yanlarıma Âşık olacak. Eksiklerimle, varolan ama bu güne kadar kimsenin

göremediği tüm yanlarımı sezerek sevecek. Bir ADAM vardı biliyordum. Hep beklediğim, bazen umudumu yitirdiğim ve Tanrıya yalvardığım, artık gelsin diye.

Sonra bir gece bir rüya gördüm. Yüzünü görmediğim bir ADAM’a yalvarıyordum “ ne olur gel artık” diye. Bu oydu, o beklediğimdi, kokusundan tanımıştım. Kokusu cennet gibiydi.

Ve kısa bir süre sonra bir “merhaba” ile başladı her şey. Rüyamda duyduğum kokunun aynısıydı, oydu bu gelmişti işte. Beni çıkarıp alacaktı, kendi içimde düştüğüm o dipsiz karanlık kuyudan. Bir merdiven uzattı. Ateşler içindeydi onu bulduğumda, ellerinde ateş vardı. Çevresinde de. Uzattı elini ateşiyle, tuttum yinede… Yanmaya değer dedi içimde bi şey, hem de hiç tanımadan bilmeden.

Etrafı karanlıktı, gelecek de… Ama o ışıklar içindeydi. Ve ben ışığa çıktım o karanlıkta “HER ŞEYE RAĞMEN”… Güneşi gördüm yeniden tüm siyahlara rağmen hem de. Mucize gibi bir şeydi acaba gerçek miydi?

Artık sabahların bir anlamı vardı. Uyumanın ve uyanmanında. Ben’i ben eden, kendimi, umutlarımı ve hayallerimi yitirdiğimi sandığım da bana geri verdi.

Oysa; geldiğinde, etrafımız ateş çemberiydi. Ama biz kendi dünyamızı kurmuştuk o çemberin içinde. Evet başarmıştık. Ve ikimiz de anladık ki; öncesi yalan, gerçeğimiz buydu işte…

HOŞ-GELDİN,

İyi ki geldin sevgili…

Çocukluğumdan beri gördüğüm bir rüya vardı. Düğünüm oluyordu, ama damat yoktu. Üzerimde gelinliğe benzeyen saçma bir şeyle “hayır ben evlenemem yapamam” deyip düğünden kaçıyordum. Yıllardır değişmeyen aynı rüya… Artık o rüyayı görmüyordum. Sanırım artık evlilikten korkmuyordum.

İşte bu da senin bendeki mucizendi. Geç kalmış olsak da birbirimize,bir gün bile yeterdi bize bir ömrü sığdırmaya. Anladım ki evlilik; iki ayrı hayatın, iki ayrı ruhun birbirini tamamlayıp, yola yarım değil tam devam etmek isteme arzusuymuş. İki insanın yeni sabahlara beraber uyanma isteğiymiş.

Artık evlilikten de karanlıktan da korkmuyorum. Sanırım ben seninle yeni yeni büyüyorum. Kendimi korumak için etrafıma ördüğüm çocuk duvarını yıkıp, seninle büyüyorum. Seninle büyüyüp seninle yaşlanmak istiyorum. Ve sonra; yalnızlık yıllar yılı en derinden hissettiğim yalnızlık vardı.. .Tüm kalabalıklara rağmen yanımda olduğunu sandığım tüm insanlara rağmen, beni bırakmayan o duyguyu artık hissetmiyorum. Evet, ben artık yalnız olmadığımı hissediyorum.

Ve anlıyorum ki ne çok şey öğrendim seninle, ne çok şey değişti ve sen bir sürü mucizeyi gerçekleştirdin bende. Yeryüzünde hiçbir erkeğe güvenilmeyeceğine inandım hep. Ve ben ilk kez ailemden sonra sana güvendim. Ne güzel duyguymuş meğer “güvenmek”…

Ve anladım ki “adam gibi adam” dedikleri senin güzel yüreğin, ruhunmuş sevgili. Anladım ki “ADAM “ olmak “sen” gibi bir şeymiş. Sen benim mucizemsin sevgili. Bekledim, yoruldum ama sonunda geldin.

HOŞ-GELDİN sevgili.

Sen benim en güzel Çağım, ben de senin Çilesi gülen Çilem Güler’in…

Varsa kaderimizde dahası çilenin, varsın ismimin Çile hanesine bir de seni yazsınlar, başım gözüm üstüne. Gelsin yardan yaradan misali.

HOŞ-GELDİN sevgili, yeni hayatımıza ve güzel günlerimize…

İYİ Kİ GELDİN…

VE tüm bu nedenlerle benimle bir aile olma isteğine EVET sevgilim…

Artık tek dileğim, seninle yaşlanıp seninle ölmek…

Çilem Güler ile…


İzlenme: 2629
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Ciloa!

    Misafir Bugün 8 Aralık yani doğum günüm çok şaşırdım ve halen kendime gelemedim.Soyleyecek çok şey varken hiç birşey söyleyemem...CÇ 08 Aralık 2017 12:44

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ