Aloooooooooooooooo Muammmeeeerr….

Hasan Balcı

Hasan Balcı

E-Posta : Son Havadis


Komşu masa veya Şişli halkının dalga geçtiği Alo Maammer hattı.

Komşu masa olayını Şişli Gazetesindeki köşemden ayrıntısıyla yazmıştım. Şişli Belediyesinin ihaletörü Gönen Orhan’ın CHP’li belediyelere yüzbinlerce liraya çaktığı, ancak marka tescilini kendi üzerine yaptırdığı bir şeydi.

Belediye Başkanının borazanlığını yapacak olan Komşum Gazetesini de 5 bin TL’ye imal edip Belediyeye 310 bin Türk lirasına çakılmıştı.

Para bulamıyoruz diyen Muammer, Şişli’yi işte böyle sistemli olarak yağmalattırıyor...

Belediye’de bulunma sebebi belediye ihaleleri olan bu zat belediye başkanının bütün alaverelerinin de baş ortaklarından biridir. Belediye Başkanı Muammer Keskin, Nişantaşı-Teşvikiye’de ki  kamu arazisini DAP yapıya peşkeş çekerken, Nişantaşı, Teşvikiye halkını maniple ederken Gönen Orhan her daim Muammer Keskin’in sağ tarafındaydı.

Şişli halkının hakkını bu ihaletörün ayaklarının altına seren Muammer Keskin Şişli halkının karşısında yitirdiği saygı ve güveni adeta tazeleme adına televizyon kanallarında reklam haberlere parasını, Şişli halkının sırtından aldığı paralarla çıkıp boy gösteriyor.

Şişli ‘de bir tuğlayı diğerinin üzerine koymayan Şişli’nin Kibar Feyzo’su yalanlarla, dolanlarla belediye başkanlığını sürdürüyor.

Kent Konseyine, parti ilçe örgütüne yaptığı baskı Mobbing ile kendisine muhalif olan herkesi pasifize ediyor.

Mahallelerde düzenlediği katılımcı bütçe toplantılarına parti üye ve bürokratlarından kimse katılmadığı gibi halk kendisinin yüzüne tükürmesin diye gideceği mahallelerde iki gün öncesinde mahalleyi partililerce sakinleştiriyor.

Okmeydanı’nda bulunan OK-DER’e yapılan saldırı da Muammer Keskin’in provokasyonlarından biridir.


Şişli’de Muammer Keskin ve göbekten bağlı olduğu Gönen Orhan rezaletleri bitmiyor. Kimi muhalif partililerden gelen bilgiler;  Binasının yanında kaçak olarak inşa edilen benzin istasyonunda Muammer Keskin’e emekli ikramiyesi olduğunu söylüyorlar. Şişli belediyesi, yolsuzlukları, adaletsizlikleri, adam kayırmacalar ve belediye başkanının despotluğu  her yerde konuşuluyor.

Muammer Keskin’e soruyoruz
: Monoloğuna girmeyeceğim zira Şişli Halkının önemli bir bölümünün ciddiye almadığı bu adama soruyoruz:  Muammer demek bile ciddiye almak olacaktır.

DAP Yapı memurluğunun kendisine sağladığı Belediye Başkanlığında kalma avantajını Muammer Keskin çok iyi kullanıyor.

Akla şu soru geliyor; DAP yapı kimindir “ki” Muammer’de onun memuru.

Sorunun yanıtını sadece Şişli değil bütün Türkiye biliyor.

Gaz verilip Ankara’dan İstanbul’a Gandi edası ile yürütülen Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde partililerin gözleri önünde tokatlanmıştı yine bugünlerde kendisine gaz verilerek Cumhurbaşkanı adaylığına gazlanıyor.  

Kemal Kılıçdaroğlu’na bir önceki makalemizde  yaptığımız çağırıya atfen ; Adeta lağım patlağı haline gelen Belediye başkanlarınla mı Cumhurbaşkanı olacaksın diyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa Gönen Orhan ne olacak ?


Şişli Belediyesi kanalı patlamış bir lağım gibi  parti, parti genel başkanı, İl başkanı, yerel yönetimlerden sorumlu başkanı, ilçe başkanları adeta sus pus olmuş patlayan kanalizasyonları, lağımları görmemezlikten geliyorlar.

Bu lağımlardan beslenenlerin sayısı da hiç azımsanacak kadar değil.

Bu makalemi okuyan Şişli’de yaşayan hemşehrilerimden rica şudur ; Muammer’in yakasına yapışın televizyonlara çıkmak için sırtımızdan aldığın paraların ne kadarını kendini aklamak için savuruyorsun diye sorsunlar.

Önerim Komşu Masa için kaç para ödedin sorusuyla başlayın..


Belediye başkanı Muammer ve yancısı Gönen Orhan kendilerine hırsız diyenleri mahkemeye veriyormuş.

Ben kendilerine hırsız demiyorum Zira Hırsızlara hakaret olur.

Marks Hırsızları emekçi sınıfından sayar onların emekleri yani hırsızların emekleri risklidir der.

Bu yüzden durup dururken hırsızlara hakaret etmemek lazım.

Hırsızları hırsızlığı elbette kutsamıyorum.

Ancak Hırsızların bile kendine özgün bir duruş ve şerefleri vardır.

Anadolu’da At hırsızları diye bir deyim vardır. Ne Muammer ne Gönen Orhan’a hırsız ve at hırsızı demiyorum.


İzlenme: 301
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ