Burhan Kuzu geldi geçti bu dünyadan.

Hasan Balcı

Hasan Balcı

E-Posta :


Önce Şaibeli profesörlüğünü konuşmak gerekir Burhan Kuzu’nun kendi gibi Akademik hayatı da karışık biri Burhan Kuzu. Anayasa Profesörü başvurumunu Kemal Alemdaroğlu’nun o dönemler Rektörü olduğu İstanbul Üniversitesine yapıyor. Burhan Kuzu aynı üniversite de o vakitler doçent ünvanlı ile öğretim görevlisi.

Beş Anayasa Profesöründen oluşan jüri kulunda Bülent Tanör, Erdoğan Teziç, Ergun Özbudun, Tuncer Karamustafa oğlu gibi Anayasa hukukunda nam salmış isimler var. Ergun Özbudun’u şöyle anımsayabiliriz; AKP için Anayasa taslağı hazırlamıştı.

Burhan Kuzu’nun başvuruşuna Komisyon üyeleri ayrı ayrı raporlar yazıyorlar ve Burhan Kuzu’nun Anayasa Profesörlüğü reddediliyor. Her ne hikmettir Jürinin verdiği karar bir türlü resmiyet kazanamıyor. Bu durum üzerine Burhan Kuzu uyanık davranıp Başvurumunu geri çekiyor. Burhan Kuzu’nun kitaplarında Prof. Semih Gemalmaç’ın hukuksal belgeler kitabından intihaller yaptığı da saptanıyor.
Burhan Kuzu Anayasa profluğunda ısrarlı. İkinci bir jüri oluşuyor. Bu kez kurul Anayasa hukuku yerine beş üyenin dördü idari hukukçu bir tek anayasa profesörü Önceki jüride bulunan Erdoğan Teziç

Ne oluyor?

Erdoğan Teziç’in hayır oyuna karşılık 4 idari hukukçunun oyuyla Burhan Kuzu Anayasa Profesörü olup Sonra hepimizin bildiği Başkanlık sisteminin de mimarlarından biri oluyor.

İkinci olay Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek’le yaptığı hukuk pazarlığının, sipariş hukukunun telefon görüşmesinin internet ortamına düşmesiydi.

O telefon görüşmesinde;

“abi şunu yapamaz mısınız, bunu 6 aydan 3 aya indiremez misiniz? 3 aydan 6 aya olunca belediye başkanları bu cezayı alıyor, paraya çevriliyor, belediye başkanlığı da gitmiyor.” görüşmenin devamında kuzu da “şu anda bana gelen 140 dosya var, milletvekillerinin aşağı yukarı 50’ye yakını 240’tan (eski TCK’daki görevi kötüye kullanma)” deyince gökçek, “abi bana onların listesini versene. Ben onları bir fitilleyeyim de 6 aydan 3 aya indirelim onu. abi ben onun kulisini iyice yaparım, ortalığı kaldırırım” demişti."

Burhan Kuzu’nun karıştığı son rezalet ise ; İran’lı Uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti davasıydı.

Sulh Ceza hakimine baskı kurup Zindaşti’nin tahliye edilmesini sağlayan ve bu baskı hakimler tarafından ifşa edilen Burhan Kuzu Zindaşti’nin tahliyesinde devletin çok ciddi hassasiyeti var deyip yalan söylemişti. Zindaşti Ergenekon sürecinde devletin, Zekeriya Öz’ün gizli tanıklarından biriydi. Bu gizli tanıklığına ödül olarak serbest bırakılması sağlanmıştı.

Burhan Kuzu Covid'i abarttığımızı söylemişti. Bir gerçeğin gizlenmesine, yalanın söylenmesine gönüllü suç ortağı olmuş ve başka insanları vicdansızca suçlamıştı. Abarttğımızı söylediği Virüse kurban oldu Kuzu

Böyle bir Burhan Kuzu geldi geçti bu dünyadan.

Öldükten sonra arkasından iyi konuşulsun isteyen Her canlı şunu iyi bilmelidir.

Can yakmayacak, dik ve onurlu bir hayat süreceksin.

İzlenme: 9252
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1245 hit, 135 ziyaretçi, 138 ziyaret
Bu ay:
1245 hit, 134 ziyaretçi, 138 ziyaret
Toplam:
961906 hit, 250090 ziyaretçi, 300455 ziyaret