Hürses1

Şişli'nin Başkanı; Halkın mı, Müteahitlerin belediye başkanı mı ?

Hasan Balcı

Hasan Balcı

E-Posta :


Nişantaşı, Teşvikiye mahallesinde ne oluyor ?
Halkın belediye başkanı mı ? Müteahitlerin belediye başkanı mı ?

Büyük inşaat gruplarından DAP yapı iktidar ve belediyeden aldığı destek ile Şişli halkının Deprem Toplanma alanına yani yeşil alana inşaat başlatmıştı.

Şişli bölge halkının günlerdir Deprem toplanma alanlarına yapılan taciz ve işgallerin ortağı olan Şişli belediye başkanı Muammer Keskin  Deprem toplanma alanlarımıza dokunma çağırılarına bir türlü yanıt vermeyip sessiz kalırken bu sessizliğin bir sebebi olduğunu herkes çok iyi biliyordu.

Seçildiği gün itibariyle şişli belediyesinde ayyuka çıkmış ihale yolsuzluklarına insanların itirazlarına karşın başkanın umursamaz ,Pişkin , ben yaptım tavrı Artık bilindik birşeydi.

Belediyenin Otopark mafyası olarak adlandırdığı kimselerle ilişkileri ise evlere şenlik bir durumdu.

İşleri elinden alınan otopark mafyasının kendini vuracağını  söyleyen belediye başkanının imdadına  Belediye arpalığı olan Kent-yol firması yetişiyor ve binlerce lira ödenerek kalın tenekeli lüks araçları sırf başkana kurşun değmesin diye alınmış ve kamuoyuna bu rezalet böyle ifade edilmişti.

Bu rezaletin en büyük ortağı ise bunlara ses çıkarmayan belediye meclisi üyeleriydi. Bu yolsuzluklara itiraz eden meclis üyelerinin isimleri ise çoktan kara tahtaya yazılıp üzerlerine kalın çizgiler atılmıştı.

Belediye başkanı ,Müteahit ve rant kardeşliği

DAP yapıya peşkeş çekilen Teşvikiye mahallesindeki Yeşil alan statüsü taşıyan  Arazinin Şişli Halkının yoğun tepkisi karşısında Yanıt vermesi gereken başkanın yerine DAP firması yetkilisi Yakın zamanda Muammer Keskin Şişli Halkına sürpriz açıklama yapacak dedi.

Yani Bölgeye sahip çıkan halka karşı küçük bir sus payı hazırlığı içindeler. Bu pay ne kadar olacak muhtemelen bunu  ölçüp biçiyorlar.

Buradan anlaşılıyor ki Şişli belediye başkanı ile DAP aynı deliğe birlikte işiyorlar.
Yani Arazinin Firmaya  peşkeş çekilmesinde sesini çıkarmayan Fakat Bölge halkından gelen tepkiler üzerine Belediye başkanının kamuoyu önüne çıkması gerekirken DAP firma yetkilisinin açıklaması Muammer Keskin’i tanıyanlar için sürpriz bir davranış değil.

Bu danışıklı dögüş İşgal edilen kamu arazisinde nasıl oyunların döndüğü konusunda önemli işaretler veriyor.

Belediye başkanına sadece bölge halkından değil kendi etrafındakilerden de yoğun tepki gelince Muammer Keskin Başta Nişantaşı olmak üzere bölge halkını bilgilendirme kararı aldı.

Yine kendine özgün ifade biçimiyle oldu bittiye getirerek halkın hem DAP yapıya hem kendisine yönelik tepkisini bastırma adına DAP yapıyla danışıklı döğüş usulü ile DAP yapı inşaat firmasının adeta maaşlı memuru gibi davranarak 8 Eylül’e kadar yıkımın durdurulması kararında ortaklaşıyorlar.

Burada belediye başkanının amacı gayet ve net açıktır. İnşaat yıkımını 8 Eylül’e erteleyerek Bölge halkının tepkisini azaltmak kendisine yönelik eleştirileri de pasifize etmek halk nasılsa unutuyor.

Belediye başkanı etrafındaki Belediye değnekçi, avantacı takımı telaşla bölge halkını nasıl etkisizleştiririz ve  DAP yapı firmasının önünü nasıl açarız bunun telaşındalar.

Bu mesele de kendisine CHP üyeleri, asla destek olmazlar burada destek alacağı kimseler etrafında büyüttüğü Belediye değnekçileridir. Parti her ne olursa olsun bu tür rezaletlerin açıktan ortağı olmaz.

Halkın, kamunun yararına üstelik Halkçı, toplumcu, kamucu olduğunu iddia eden bir partiden belediye başkanı seçilen Muammer Keskin’in halka yukarıdan bakan, aşağılayan yok sayan bu tavrı ile o makamda nasıl oturduğu oturtulduğu herkes tarafından çok iyi biliniyor.

Yolsuzluk,irtikap vatandaşın malına, mülküne göz dikmek, Kamunun malını yağmalamak bunların hepsi bir ahlak sorunudur. Bunun solcusu sağcısı solcusu yoktur.

HIRSIZLIK BİR VİCDAN VE AHLÂK SORUNUDUR.

Eğer CHP ikinci bir Beşiktaş, Ataşehir rezaleti yaşamak istemiyorsa Her el attığı işten pis kokular yayılan Şişli'de ki belediye başkanının bu sorumsuzluklarına karşı Acilen harekete geçmelidir.


İzlenme: 2371
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1899 hit, 1070 ziyaretçi, 1130 ziyaret
Bu ay:
3105 hit, 1458 ziyaretçi, 1560 ziyaret
Toplam:
943327 hit, 245530 ziyaretçi, 294919 ziyaret