Sayın SOYLU özür dilemelidir..

İ. Erdem Karabulut

İ. Erdem Karabulut

E-Posta : erdemkarabulut44@gmail.com


İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYGI ÖZTÜRK'TEN ÖZÜR DİLEMELİDİR...

Sosyal medyada günlerdir tartışılan Soylu- Öztürk tartışması son bulmalıdır. Sayın içişleri bakanımız soylu sayın Saygı Öztürk'ten özür dilemeli ve bu kavga sona ermelidir.

Yılların gazetecisi Saygı Öztürk kendisini tanımam yazılarını ise hiç takip etmem. Hiç bir yerde karşılaşmışlığım ve muhattap olmuşluğum olmamıştır. Sayın içişleri bakanımız Süleyman Soyluyu tanır ve duruşunu bilirim.

Kendisi ile TV canlı yaın programı yaptığım biri olmakla beraber sohbet etmişliğimde vardır.

Yaptığı bakanlık esnasında attığı cesur adımlardan dolayı TV programlarımda kendisini takdire şayan bulup yorumlarımda defalarca bahsettiğimde vardır.

Kendisininde takip ettiğini bildiğim İstanbul Gündem gazetesinde defalarca köşeme taşıdığım övgü dolu makalelerimde mevcuttur.

Fakat daima ama daima doğrunun ve doğruların yanında olan bir gazeteci olarak şimdiye kadar yere göğe sığdıramadığım biri için olumsuz bir yazıyı kaleme almanın güçlüğünü bilerek sabırla konuyu takip ettim.

Sayın Öztürk'ün yazmış olduğu makaleyi defalarca okudum. İçişleri bakanımızın (Bu alçaklıktır, namussuzluktur) ifadesinden sonra kaleme aldığı makaleyide okudum.

Saygı Öztürk bir gazetecilik örneği sergilediğini kimsenin namusuna dil uzatmak gibi bir niyetle ne şimdi nede bundan önce bir yazısının olamayacağını hatta  "eğer haberimle namusa dil uzatırsam o dili kendi elimle keser, yazan kalemimi'de kendi elimle kırarım. Bu böyle biline" deme erdemliliğini gösteriyorsa söylenecek kelime kalmamış demektir.

TBMM içerisinde bulunan Milletvekillerimizin çok sık şerefsiz, namussuz, Onursuz şeklinde kullandıkları ifadeler kürsü dokunulmazlığından kaynaklı olsada toplumumuzda bu ifadeler sokakta söylendiğinde cinayete kadar gidebilecek söylemler olduğu bilinmektedir.

TBMM üyelerinin hatta siyasi liderlerin karşılıklı bu tür ifadeleri kullanmaması hususunda defalarca makaleler ile rahatsızlığımızı, hatta çocuklarımızın anahaber bültenleri izleyemdiğini ifade ettiğimiz bir anda  Saygı Öztürk'ün bu işe alınıp, yükselme konusunda milletin vijdanını yaralayan konuyu makaleye taşıması için kullanılan ifade daima takdir ettiğim Sayın Süleyman Soylu'ya hiç yakışmamıştır.

Ayrıca bu konunun içişleri bakanlığı muhatabı olmadığı ortadadır. Böyle olduğu halde konuya içişleri bakanlığı olarak sayın Soylu'nun müdahil olunması ise ayrıca anlaşılamamıştır.

Kısa süre içinde bu hiç hoş olmayan sosyal medya tartışmasının bitirilmesini umud ediyor, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hakkımı kullandığımı ifade ediyorum.

Sürçilisan ettiysem af ola.

İbrahim Erdem Karabulut


İzlenme: 13344
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1254 hit, 136 ziyaretçi, 139 ziyaret
Bu ay:
1254 hit, 135 ziyaretçi, 139 ziyaret
Toplam:
961915 hit, 250091 ziyaretçi, 300456 ziyaret