SÜPERSİN İMAMOĞLU...

İ. Erdem Karabulut

İ. Erdem Karabulut

E-Posta : erdemkarabulut44@gmail.com


İBB Başkanı İmamoğlu, korona virüsü tedbirleri kapsamında belediyenin uygulamalarını açıkladı. Buna göre, borcu nedeniyle kesilen sular açılacak, İstanbulkart abonman süresi uzatılacak dedi. Borcu nedeniyle suyu kesilmiş 50 bin hane ve işyerinin suyunun açılacağını açıklayan İmamoğlu, “Abonman kartlarının kullanım süresi 31 Mart’tan 30 Nisan’a uzatıldı” diyerek istanbullulara nefes aldırdı.

Aldığın oylar annenin ak sütü gibi helal olsun. Şimdi baronlar ve cebi şişkinler belki imamoğlu bu tutumu ile oy avcılığı yapıyor diyebilir. Fakat böyle düşünen zavallılar eğer evde akan sularını sadece iki gün kapalı tutabilme cesaretini gösterirlerse susuzluğun ekmek kadar, alınan nefes kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu anlayacaklardır.

Gerçi ömründe bir defa suyu kesilmemiş baronlar otomatik ödeme talimatı ile ödedikleri faturaların ne kadar olduğundan haberdar olmadıkları gibi, susuz kalmanın ne demek olduğunu yaşamadıkları için bilmeleri ise imkansız. Cebi şişkin baronlar için susuz kalmanın ne kadar zor olduğunu anlatmamız ise deveye hendek atlatmaktan daha kolay.

Hükümet sistemini ballandırarak anlatan yandaş ve yavşak medya İmamoğlu'nun bu jestini duyurmadığı gibi benzeri çalışmalarını duyurma cesaretini gösteremeyecek kadarda duyarsız.

Şimdi bu ballandıra ballandıra savunulan başkanlık sistemi 50 bin aile istanbulda neden suyunu ödeyemedi diye veya bu abonmanların suyu nasıl kesildi diye bir araştırma yaparak istatistik tuttumu?

Devlet istatistik enstitüsü bakkal ve manavın istatistiğini tutarken bu kadar mağdur suyu kesilmiş ailenin istatistiğini tutup hükümete veriyormu? Eğer bu kurum bunu yapıyorsa devlet vatandaşına suyunuzu neden ödeyemediniz diye bir soru soruyormu? Tabiki kocaman bir Hayır.

Peki AK Partinin kudretli Genel Başkanı Sayın Erdoğan  İstanbulun elektiriğini dağıtan  Türk milletine Küfreden CLK elektrik dağıtım şirketinin sahibinin Dünya    "Corona virüs" denen  bu illet ile boğuşurken her zamanki alışkanlığı ile daha ilk faturada  " son ödemeniz beş gün sonra eğer beş iş günü içerisinde elektrik faturanız ödenmez ise elektrik kesilecektir." mesajını  attığını duymuyormudur? Ona haber veren hiç bir danışmanı yokmudur?

Bu CLK denen İstanbul elektrik dağıtım şirketinde  vatan, millet, vatandaş sevgisi zaten yoktur.  Bunlar için vatandaş sadece yolunacak ( Kaz ) misalidir. İlk fatura için atılan bu mesaj bu ortamda ne kadar doğrudur.

Her defasında ağzından garip- guraba lafını düşürmeyen AK Parti Genel Başkanı olarak milletin yanında olduğunu ifade eden Sayın Erdoğan  Bu CLK denen dağıtım şirketinin doyacağı kadar bir kaynağı devlet yardımı olarak vererek hiç olmazsa elektriğini ödeyemeyen ailelerin elektriğinin kesilmesini engellemelidir...

Sonuç olarak büyük bir erdemlilik gösteren İBB başkanı sayın İmamoğluna teşekkür eden bir İstanbul halkı  AK parti liderine teşekkür etmek için benzer bir adım beklemektedir.

İbrahim Erdem KARABULUT


İzlenme: 4915
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1251 hit, 135 ziyaretçi, 138 ziyaret
Bu ay:
1251 hit, 134 ziyaretçi, 138 ziyaret
Toplam:
961912 hit, 250090 ziyaretçi, 300455 ziyaret