Ve Seçim Yarışı Başladı...

İ. Erdem Karabulut

İ. Erdem Karabulut

E-Posta : erdemkarabulut44@gmail.com


              Başta ülkemizde sonucu merakla beklenen il İstanbul...

Dünyanın göz bebeği istanbul... Sonucu sadece bizi ilgilendiren bu ilin seçilecek başkanını aslında tüm dünya merakla bekliyor.  Nüfusu, marka değeri, ekonomiye katkısı, istihdama verdiği katkı, Tarihi ve kültürel yapısı dikkate alındığında ise dünya başkenti olan istanbul tabiidirki diğer millet ve devletlerinde seçim sonucunu merakla beklemesine neden oluyor.

Dünyada bir çok devletten büyük olan bu mega kent ülkemizin dünyaya açılan penceresi olma sıfatı ilede büyük önem arzetmektedir. Bu nedenle gerek iktidar gerekse anamuhalefet bu göz kamaştıran şehri aklına getirdikçe nefesler tutuluyor, özel itina ile kampanyalar, proğramlar ile çeşitli hamlelerle bu şehri yönetmenin mücadelesini veriyorlar.

Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmeden bir önceki Başbakanı mevcut TBMM başkanı Binali YILDIRIM bu nedenle hükümetin bu şehre aday göstermesiyle bu güzide şehrin önemi değeri birkez daha ortaya çıkmış oldu...

Başarılı bir siyasi biyografisi bulunan siyasette deneyimli icraatlarda parmakla gösrerilen YILDIRIM Ulaştırma bakanlığı yaptığı dönemlerde ise bu şehre yaptığı yatırımlarla marka değer olarak bu ilin değerini üçe beşe katlayacak projelerinde baş mimarı denebilecek durumda olması onu bir adım önde gösteriyor.

Keza anamuhalefet partisi de bu şehri almak için mevcut siyasi partilerin hemen hemen tamamı ile ittifak yaparak mevcut adayı sıkıştırmaya çalışıyor. Çünkü bu şehri almak demek dünyada bir çok devleti yönetmekten daha kariyerli. Çünkü bu şehir dünyanın göz kırptığı bir şehir, Çünkü bu şehir Ülkemizin ekonomik lokomotifi çünkü bu şehir adeta ülkemizin küçültülmüş bir örneği. Şairin dediği gibi bir insanın ruhu bedenden ayrılınca nasılki bir şey ifade etmiyorsa, İstanbulu türkiyemizden ayırdığımızda Ülkemizin ruhsuz bir şehre dönüşmüş olacağı muazzam bir benzetme.

Aşıklar şehri, her bir semti bir ömre bedel bu şehrimizin hükümetin ve ana muhalefetin adayları bu il için kıyasıya bir yarış içine girmiş durumdalar. Önümüzde birkaç gün sonra daha kıyasıya bir mücadele içine girilecek olup tek amaç bu kutsal şehrin yaşayanlarını ikna ederek oy alma yarışına girecek olmaları bu şehrin yaşayanlarını özel kılıyor.

Bu nedenle Siyasi çekişmelerden uzak durarak makul mantıklı düşünerek bu ilimizi yerel seçimle işbaşına gelerek yönetecek adayı her yönüyle değerlendirip oy verilmesinin daha hayırlı olacağını düşünüyor , siz istanbu seçmenlerinin sağ duyu ile hareket edeceğini temenni ediyor, Bir sonraki köşe yazımda buluşmak dileğiyle hoşça ve dostça kalın diyorum.

                                                       İbrahim Erdem KARABULUT


İzlenme: 693
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
492 hit, 126 ziyaretçi, 141 ziyaret
Bu ay:
2594 hit, 729 ziyaretçi, 809 ziyaret
Toplam:
968752 hit, 251700 ziyaretçi, 302332 ziyaret