AĞLAYAN İL 35

Mehmet UZUN

Mehmet UZUN

E-Posta :


Canım  Giresun’lu hemşerilerim sizlerden çok ayrı  kaldım,  bir birimizi  çok özledik biliyorum ama biraz uzaktan uzaktan bakayım dedim  etüt yapayım dedim.

Bel ki her şey düzelir dedim, içimde umut tomurcukları yeşerir belki ağlayan ilim biraz olsun güler  dedim.

Bana sert eleştiriler yapıyorsun  dediler, biraz  bizi bize  bırak dediler. Bende belki siyasiler  iktidar ağlayan  ilimi fabrikayla doldurur,  üniversite  geçerli fakülteler acar, özel idareler köyleri abat eder belediyeler  üstün hizmetler yapar, Giresun um ağlamaktan kurtulur diye umut ettim onlara zaman verdim yazmadım sustum sustum sustum…

Ama üzülerek söyleyeyim keşke yazılarıma devam etseydim, her şey 2 yıl  öncesinden daha kötü nereden nereye…

Tutsak elimize geliyor Güzel ilimin ağlamasını Tramp Putin bile  duyarda bizim vekiller idareciler duymaz nedenn

Üniversitemiz eskisinden  çok daha geri gitmiş sadece FKB nin yeri benim diyor,  entegreye gözü dikmiş!   Özel idare belediyeler borç  batığına saplanmış inim inim ağlıyor ama başındakiler  yine gülüyorlar  onlar için her şey güllük gülistanlık
Eskiden de böyleydi.  Ama şimdi daha kötü,  benim ilimin ağlaması Everest Tepesin den durulurken  Ankara’dan duyulmaması tuhaf…

Canim hemşerilerim  bu konuları ilerki yazlarımda detaylı olarak yazarım, ağlayan ilim son  zaman da büyük bir sel felaketi  yaşadı.  10 larca canimiz gitti hala  ulaşılamayan insanlarımız  var, ölenlere  rabbimden  rahmet diliyorum.  Bu öyle sıradan  bir afat değildi.  Bir  ilce yok oldu, bir köy  3 tane ilçemiz de de çok büyük  zararlar oldu.  Güzel ilim ağlarken  devlet  gece demeden hemen  olay yerine geldi hıçkıra hıçkıra ağlayan ilime merhem  olmaya başladı.  Belki tarihinde ilk defa devlet ağlayan bu ilimin yanında oldu.  Süleyman Soylu bir yiğit  gecesini gündüzüne  katarak uyumadan dağ bayır, mahalle, köy, mezra hem ağlayan ilin insanlarıyla oldu onların   göz yaslarını sildi. Yaralarına mehlem oldu. Devleti Giresun hiç bu kadar yanında görmemişti .

Sayın bakanlarımız Giresun kaderine terk edilmiş  bir il ne olursunuz bundan sonra  olsun bizi güldürün, borç batağına giren Belediyelerden, özel idarelerden ve başka kamu kurum ve kuruluşlarından  sorun.  Sadece Özel İdare  Genel Sekreterini akmakla  bu is olmaz, yanlış  yapılan  köprülerin  menfezleri  ve iddiaya göre başka olan usulsüzlüklerinde hesabını sorarsanız  size sonsuz şükranlarımızı sunacağız.

Artik Karadeniz illerinin bundan sonraki kaderi seller, heyelanlar,  deniz afetleri ve kuraklık  olacaktır. Küresel  ısınma nedeniyle  ona göre  hazırlıklı olmak zorundayız ona göre önlem  almak  zorundayız.

Yeter artik gençlerimiz gurbete gitmesin buralar çalışsınlar, bu şehri eğitim ve turizm şehri  yaparak Ağlamaktan kurtaralım der hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Bir sonra ki yazımda buluşmak umuduyla  hoşça kalın diyorum hepinizi seviyorumİzlenme: 772
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ