Hürses1

Giresun Belediye Başkanlığına Mehmet KOSTAKOĞLU aday

Mehmet UZUN

Mehmet UZUN

E-Posta :


Bu haftaki yazımızda Giresun üstüne konuşma fırsatı bulduğum ve bunu röportaj a çevirdiğim bir abim Giresun sevdalısı biri üzerine olacak Mimar Mehmet KOSTAOĞLU’NUN aday olduğunu duyunca onunla bir röportaj yapalım dedim.


 
Ortaya röportaj sohbet tarzı çok keyifli bir kombinasyon çıktı umarım sizde beğenirsiniz.

 
Mehmet KOSTAKOĞLU Kimdir sorumun cevabını insanlarla sohbetlerimden sonra şöyle açıklayabilirim. 
Abdülhamid Hanın tahtan indirilişiyle kırılan mana zinciri 2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın meclise girişiyle yerine takılmıştır. Bu vesileyle dünya lideri olmanın altındaki gizemli sır bu olsa gerek…

 
Özgeçmişime ve tecrübelerime gelince şunları söyleyebilirim;

 
1956 yılında Giresun Merkez Çiçekli köyünde dünyaya gelmiş ilk orta ve lise eğitimini Giresun da tamamlamış Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık mezunu Evli ve 3 çocuk babası Giresun da pek çok kişinin saygı ve sevgisini kazanmış biridir.

 
Belediye başkanlığına neden aday adayı olma kararı aldınız?

 
Kişisel tecrübelerimi Giresun Belediyesine ve Giresun halkının hizmetine aktarabilmek için.

 
Giresun Yağlıdere ilçesinde 12 yıllık fen ve imar işleri müdürlüğü vazifesini icra ettim.


 
Toplamda 14 yıllık belediyecilik hayatında tecrübeye sahip oldum.

 
Belediyelerin ne gibi yollardan geçtiğini neler yaptığını neleri yapması gerektiğini Giresun umuzu daha güzel nasıl yapabileceğimizi bildiğim için aday adayı oldum.

 
Belediyelerin asli vazifesi halka hizmettir okuyanlara gençlere yaşlılara herkese hizmet ile yükümlüdür. Ben hedefleri olan biriyim ve inşaallah bu vazife halkımızca bize verilirse bu hedefler doğrultusunda Giresun umuzu daha iyi daha güzel yerlere taşıyacağım.

 
Giresun üniversitesinde okuyan öğrencilere bir mesajınız var mı?

 
Eğer belediye başkanlığı bize nasip olursa sadece üniversite değil lise öğrencilerinin de gidebileceği bir sosyal tesis kurulumunu sağlayacağız öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız bu tesislerimize gittiğinde aileleri arkadaşları ile uygun fiyata kaliteli bir şekilde yemeklerini yiyerek çaylarını içip dilerlerse ödevlerini yapıp arkadaşları ile görüş alışverişinde bulunabilecekler.

 
Her üniversiteli öğrenciyi hayata hazırlayacak kurslar ve eğitimler düzenleyeceğiz.

 
Sosyal ve kültürel faaliyetlerini destekleyerek onları daha güçlü kılmayı hedefliyorum.

 
Yaptığınız pek çok proje olduğunu biliyorum bunlardan biri Seyyid Mevlana Sadreddin Camii. Seyyid Mevlana Sadreddin kimdir?

 
Seyyid Mevlana Sadreddin Osmanlı devletinin Giresun a yolladığı ilk kadıdır.

 
Bu caminin özelliğine gelirsek bu camii de diğer camilerde halihazırda mevcut olmayan pek çok özellik vardır bunlar çocuklar için oyun alanları erkek ve kız çocuklarımız için kuran kursu kadın cemaatimiz için küçük bir bölüm yerine büyük bir ibadet alanı ve çay ocağı artı fakirlere yemek dağıtılması için bir bölümü mevcuttur.

Bu camide genç yaşlı kadın erkek herkesin düşünülmesine ayrı bir itina gösterdik yaşlılarımız için asansör yeri bile mevcuttur.

 
Camimizi görmek isteyenler Teyyaredüzü Mahallesi çarşamba pazarının yanına gelmelerini önemle rica ediyorum.

 
Toplumda cinsiyet eşitliği var mıdır?

 
Toplumda kadınlar cinsiyet eşitliğinin ötesinde ön planda tutulmalıdır.

 
Kadın anadır ilk öğretmendir ve istisnasız her kadın okumalı ve evlatlarını dinimiz ve toplumun gerekliliklerine göre ahlak saygı ve sevgi düsturu üzerine yetiştirmelidir.

 
Zaten belediye başkanlığı bize nasip olursa hedeflerimizden biri de Giresun da okumak isteyip okuyamamış her annemize bacımıza ve ablalarımıza kurslar açarak onları daha donanımlı bireyler yaparak yetişen neslin bizden daha ileri görüşlü olmalarını sağlayacağız.

Mehmet UZUN
GİRESUN


İzlenme: 841
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ