Hürses1

Giresun’a hizmet aşkıyla yanan Alaattin Başkan..

Mehmet UZUN

Mehmet UZUN

E-Posta :


Alaatin Alattinoğlu’nun gayretleriyle ve yoğun temasları sonrasında Giresun’a 300 kişinin çalışabileceği AYES tekstil Organize Sanayi bölgesinde faaliyete geçti.

İçi Giresun’a hizmet aşkıyla yanan Alaattin Başkan bizleri akrabası olan ve Ayes tekstilin sahibi olan Yakup Önal’ la bir araya getirdiYakup Bey, Yavuz Kemal doğumlu olduğunu 1986 yılında geçim zorluğundan Yavuz Kemal’den ayrıldığını ve İstanbul gittiğini ve orada iş hayatına atıldığını söyledi

Bu yılda Alaattin Başkanın ricasıyla Giresun’a da yatırım yapma kararı aldım. Önce küçük sanayide 2000 mt2 bir yer bulduk, fakat anlaşamadık.

Daha sonra organize sanayiden burayı bulduk ve mal sahibi ile her konuda anlaştık fakat mal sahibi 7 07 2018 tarihinde elektriğimizi kesti  150 kişi o gün yattılar ve mağdur olduk. Normal elektrik bizim makinaları çalıştırmıyor daha sonra yine 13 08 2018 tarihinde Elektrik panosuna hep söktü çok daha mağdur olduk 51binlere vererek yeni trafo koydurduk  su da aynı zorlukları yaşadık  sözleşmelerimizde bunların hepsi mal sahibine aitti. Burada yatırım yapmanın zorluklarını gördük ve görmeye de devam ediyoruz.Şuan;  Almanya İspanya, Hollanda ve Fransa’ya ihracat yapıyoruz.  Pantolon, buluz ve tekstilin her türlü ürününü burada yapıyor ve ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz.

Bize şu kriz ortamında işlerimizi daha fazla büyütmek amacıyla milletvekillerimizden, siyasilerimizden, belediyemizden yardım bekliyoruz.

Yaşadığımız sorunları mal sahibi ile herkes biliyor. Bu binanın bütün önce işleri nice biz yaptık yer bulamadığımız için ve İlimize yatırım yapmak için elinizi taşın altına koyduk.  Fırsat verilirse daha büyük yatırımlar yapmaya hazırız.
İzlenme: 621
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ