Hürses1

Giresun'da siyasette son durum

Mehmet UZUN

Mehmet UZUN

E-Posta :Bu günlerde  Türkiye'nin her ilinde olduğu gibi Giresun'da da siyaset bir hayli ısınmış durumda.

Merkezde bir çok aday adayı baş vurularını  il binasına yapıyor.

Yine bir çok isim yine eski siyasiler. Zaten bunlar olmasa  Giresun'a belediye başkanı bulamayacağız. Her dönemde  olduğu gibi ısıtılıp ısıtılıp  halkın önüne  getiriliyorlar. Çoğunun ikametgahı Giresun dışında. Bu arkadaşlar  ya vekillik yapmışlar yada yönetimlerde bulunmuşlar  bu il bunların hiç bir hizmetini görmemiş  aksine zararını  görmüşlerdir genç yeteneklerin önünü kapatmışlardır. Yeter artık şaibesi  olmayan pırıl pırıl  bu ile hizmet aşkıyla yanan  insanların önünü açın artık.

Bu sadece AK Parti'de böyle  değil diğer partilerde böyle  onlarda bu yüzden  başarılı  olamıyorlar. Öbür tarafta seversiniz sevmezsiniz  Kerim Aksu faktörü  var. Giresun halkında bir karşılığı var ve sevgiside var çok iyi bir  yakında bir konu bulur. Kendi lehine çevirir her şeyi ve seçimi alır gider.

AK Parti kendi içinde mücadele ederken   muhalefette Kerim Aksu AK Parti'nin kendi oylarıyla seçimi yine alır. Şu anki durum bu şekilde görünüyor.

AK Parti'de hizib diz boyu olmuş seçime aylar kala vekillerin bir kısmı benim adayım şu der gibi koluna takıyor. Mahalle mahalle geziyor bu ne halk nede partililer tarafından onaylanmıyor.

Çok büyük tepki alıyor ama kimse bu arkadaşları uyarmıyor Zafer Serhoşluğu  gözlerini karartmış arkadaşların  seçim akşamı ahlar vahlar daha fayda etmez.

Derhal bu hizibleri kaldırın halkta karşılığı  olan Aytekin Şenlikoglu Serdar Demirkan Murat Kılıçaslan Mehmet Kostakoğlu gibi adaylardan biri olursa seçim alınır. Yoksa geçmiş olsun Kerim Aksu açık ara seçimi alır gider.

Gelin bu partiye daha fazla ihanet etmeyin halkın telefonlarına çıkan dertleriyle ilgilenen cenazesinde  düğününde davetinde  hastalığında halkıyla bereber olan birini aday yapın.  Etrafında kenetleşin ve meclisinide yeni yüzlerle  kaliteli kişilerle doldurun.16 yıldır aynı kişilerle  yapmayın. Yoksa yine hezimet kapınızı çalar halkın içine girin  resim çektirip selfie yapmaktan vazgeçin. Projelerinizle halkın gönlüne  girin yoksa yarın çok geç olabilir. İlerki köşe yazılarımda da ilçeleri yazacağım.

Belediyenin 200 milyon borcu var deniyor bakıyorum adayların bir  kaçı hariç  bu borcun üstesinden gelecek ne proje var nede meziyet. Beyler 120 bin  nüfusu olan bir şehri  yönetmeye  talipsiniz bir mezrayı değil. Bu işler daire yapıp satmaya benzemez ciddi birikim proje dünya görüşü ufuk ister.

Birde bazı arkadaşlar şayet aday olamazlarsa o akşam birdahaki seçime kadar daha Giresun'a gelmezler.

Giresunlunun  ne teline çıkarlar ne de bir dertlerini hallederler inşallah cumhur başkanımız iyi bir aday atarda Giresunumuzun çehresi değişir. Yoksa yine bir ithal aday halkta karşılığı olmayan biri atanırsa seçime girmeye gerek yok. Kerim başkan seçimi alır gider ona göre  herkes aklını başına alsın yukarda dediğim adaylardan biri atansın Giresun'un makuz talihi değişsin.


İzlenme: 585
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ