Son Havadis

KÜÇÜK HANIMLAR VE KÜÇÜK BEYLERE İTHAFEN

Nihal Yalçın

Nihal Yalçın

E-Posta : sonhavadisgazetesi@gmail.com


KÜÇÜK HANIMLAR VE KÜÇÜK BEYLERE İTHAFEN

Küçük hanımlar ve küçük beyler ! sizler hepiniz , geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız!

Memleketi  asıl ışığa boğacak olan sizsiniz ..

                                                                                                          
Cumhuriyetimiz öyle zannedildiği gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedavada kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık.

Ulusal egemenliğin tüm dünyaya ilanının ilk adımlarının atıldığı, hakimiyetin millete ait olduğunun duyurulduğu, Osmanlı ’ dan Türkiye Cumhuriyeti ’ ne gidişinin başladığı , kulun kula kulluğunun sona erdirildiği bugünün ( 23 Nisan 1920) coşkusunun farklı olması gerekir. Bizler bugün doğduk, kutlu olsun çocuklar.

Belki  bugün şüpheleriniz var, belki  bugün sevinciniz buruk, belki bugün çocukluğunuzdan mahrum bırakılıyorsunuz.

Ama bilin ki bu düzen dün böyle değildi.. Bilin ki bu düzen yarın da böyle kalmayacak ..

Kimse kimseyi hor göremeyecek bu ülkede;  din, dil, ırk, cinsiyet gözetmeksizin her çocuk eşit ve özgür kalacak sabredin. Biri altın da diğeri tunç değil ki.. Aynı var dan var olmuşuz.. o gümüşte bu saç mı ?

Bir gün yanağımıza öpücük kondurup , başucumuza not bırakan, öyle dalgın uyuyorduk ki, uyandırmaya kıyamadığından bugün bile bizi şaşırtmaya devam eden Mustafa Kemal ATATÜRK  gibi bir komutanın evlatlarıyız hepimiz.. Damarlarımızda bu kan olduğu müddetçe bugün olmasa bile yarın, yarın olmasada elbet bir gün bu çark tersine dönecek ! İnandığımız, bildiğimiz, okuduğumuz, hissettiğimiz küçücük değerlerin bile peşini bırakmayacak, asil kanımızın akıpta yolunu bulduğu bir günde elbet yollarımız kesişecek ..

Daima yukarıya bakacağız, bilmediklerimizi öğrenip her gün yükselmeye çalışacağız .. Unutmayalım ki  Umutsuz durum yoktur, umutsuz insanlar vardır.

Küçücük masum  yürekli , hayattan tek beklentisi yastığa başını koyduğunda rüyasında gördüğü oyuncağın ertesi gün onun olduğunun hayaliyle yaşayan minik kalpler  için huzur ve refah ortamı sağlayalım  ki geleceğe dair daha gerçekçi sebeplerimiz olsun umut ederken ..

Esen Kalın ..


İzlenme: 5791
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ