Avcılar ve yeni Başkanı Hançerli

Yıldıray Deniz Barak

Yıldıray Deniz Barak

E-Posta : twitter.com/denizzbarak


Bir ahkamla geliverdi, engelli olması evvela medyanın da etkisiyle halkın gözünde, sonraki süreçte ise Avcılar'da yaşamını sürdüren seçmenin etki altında kalmasını sağladı.

Niye yalan söyleyelim, ilk etapta bu dram dolu ortam bizide etkiledi. Etki altında haberlerini yaptık.

Engelli olması ve geçmişteki küçükte olsa aktif siyasetin ve sosyal etkinliklerin içinde olduğunu hep gündeme alması duygusallığımızı öne çıkardı.

Kimdi bu Hançerli. Bu Hançerli Avukatlık mesleği ile uğraşan, sosyal etkinliklerde adeta sonradan Belediye Başkanlığına hazırlanma projesinin bir basamağı olduğunu düşündüğümüz Tokat ili doğumlu Turan Hançerli idi.

Hani derler ya, ''Karamanın koyunu, sonradan çıkar oyunu..'' aynen böyle oluyor veya olacak gibi pis kokular gelmeye başladı sanki..

Usuldendir, nezakettir..Tokat'lı olan başkanı ziyarete gittim. İşte ne olduysa orada gördüm gerçekleri..

Başkanlığı kendi insiyatifi değil de CHP'nin Avcılar seçmeni üzerindeki etkisinden dolayı aldığını düşünüyorum. Çünkü, o olmazsa kim aday olsa Avcılar CHP diyecekti zaten.

Marifet kişide olsa bir önceki Başkan Handan Toprak, ilçede sevilen ve ''Toprak Ana'' ünvanını Avcılar'dan alan bir Başkandı. Yani kısaca marifet adayda değil, CHP misyonu Avcılar'dan başkan olmaya yetiyor.

Bu vesile ile Avukat Turan Hançerli'nin engelli olması, Tokat'lı olması, siyasette aktif gözükmesi, şu görüşten, bu görüşten olması başkan olmasına neden değildi.

Ziyaretine gittiğimizde, bizim ziyaret saatinde Fen işlerinden ayrılmak isteyen bir memura ısrarla ve dakikalarca ısrarla orada kalmasını söyeleyerek bizim ziyaret saatini doldurarak etik olmayan bir acemi davranış sergileyerek pot kırmalarına başlamıştı zaten. Uzun süren ayak üstü fen işleri memuru görüşmesi sonrası, daha henüz görüşmemiz başlamadan, çok yoğun olduğunu ve başka bir yerden beklendiği nezaketsizliğini göstermesi ikinci pot kırmasıydı.

Orada beklerken, ve ayrılırken gözlemlediğimiz ayrıntılar da şimdilik bizde kalsın ki, bir daha ki yazımızda o konulara ve Hançerli özeleştirisine devam edebilelim.

Sosyal medyada yaptığı demogojili, duygusal paylaşımları da ayrı tartışılacak konular.

İnanın kötü kokular alıyorum. Hani derler ya ''gelen gideni aratır.''

Devamı ve daha neler neler diyeceğimiz sohbetimiz bir sonraki yazımızda..

Esen kalın.


İzlenme: 576
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1079 hit, 123 ziyaretçi, 126 ziyaret
Bu ay:
1079 hit, 122 ziyaretçi, 126 ziyaret
Toplam:
961740 hit, 250078 ziyaretçi, 300443 ziyaret