Başkanını CHP'ni atadığı Şişli'yi kim yönetiyor?

Yıldıray Deniz Barak

Yıldıray Deniz Barak

E-Posta : twitter.com/denizzbarakTürkiye'nin nabzı İstanbul'da, İstanbul'un nabzı Şişli'de ve Şişli'nin nabzı da İzzetpaşa'da atar derler..

Halktan biri olan İzzetpaşalı birisinin İzzetpaşa için serzenişi ;

Mecidiyeköy’den Şişli’ye dönen bir yerde kurulu İzzetpasa Mahallesi..

Yani metropol sayılan merkezde..

Geçmişi 70 seneye dayanan Şişli’nin ortasında hazine arazisi üzerinde kurulu, roman vatandaşlarının da bir sokağı olan ve hala kırsal kesim diye adlandırılan bir mahalle.

Kırsal kesim diye adlandırılmasının nedeni çarpık bir yapılaşmanın olmasından kaynaklanıyor.

Ama bu yapılaşmaya izin verenlerde tabiki bölgenin Belediyesi..

Müteahhit furyası başladığında insanlar hep gecekondu yapısından kurtulmak hem de tarafına verilen diğer dairelerin kirasıyla geçimini sağlamak amacıyla arsalarını kat karşılığı müteahhitlere vermişlerdir.

Neden belediye olarak bu inşaatlara ruhsat iskan verdiniz?

Neden çarpık çurpuk yapıların oluşmasına izin verdiniz?

Şimdi de suç sizin diyorsunuz.

Bunu baştan neden önlemediniz?

Yıllar evvel devlet de hazine arazisi üzerinde gecekondusu olana Ziraat Bankasına yatırılan bir ücretle tapu tahsis belgesi vererek ağızlarına bir parmak bal sürmüşlerdir.

Tapu tahsis belgesini alan vatandaş kendini güvende hissetmiştir.

Fatma Girik döneminde tapu verme gibi girişimler başlamıştır. Ama bundan da bazıları hariç çoğu vatandaşın haberi olmamıştır. O dönemde ve ondan sonraki gelen tüm belediye başkanları döneminde cüzzi rakamlarla tapu sahibi olmuşlardır.

Bu bilgileri mahalle muhtarları da  dahil olmak üzere hiç bir mahalleliye  bildirmemişlerdir. Ta ki 2000 li yıllara varıncaya kadar. Bazı evlere yazı gelmeye başlayınca insanlarda telaş başlamıştır.

O telaşla notere gidip haklarından vazgeçtiğini ve belediyeden ücret karşılığında tapularını almak istediklerini belirtmişlerdir. Ama fiyatların bu kasa yüksek tutulacağından kimsenin haberi olmamıştır. Daha sonra da devlet araya girerek yapı kayıt belgesi alınmasını zorlu kılmıştır. Bu sefer de işin içine Milli emlak girmiştir. Şimdi vatandaş Milli Emlak ve Belediye arasında mekik dokumaktadir. İki kurum da topu birbirine atmaktadır. Bu zamana kadar belediye başkanlığı yapan hiç kimse buna çare olamamıştır.

Çünkü burası göbek. Herkes rant peşinde. Daha beş sene evvel metrekaresi 700 lira ilken şimdi 11000 lira.. vatandaş bu parayı nasıl ödesin? Hepsi emekli insanlar. Şişli Belediyesi ile Kağıthane Belediyesi sınırı olan Hudut sokakta Şişli Belediyesi kısmında kalan arsanın metrekaresi 10.000 diğer kısım 2000 . Tabi orası Kağıthane Belediyesi.

Lütfen artık İzzetpaşa mahallesinin sesini duyun. Milli emlaktan 2 kişi Şişli Belediyesinden üç kişi kurulda. Belediye olarak ağırlığınızı koyun.. “biz vatandaşlarımızı mağdur etmeden şu kadar fiyata arsa tapularının alınmasını istiyoruz “deyin.

Bu kadar zor değil. Ama sizler hala buraya rant gözüyle bakıyorsanız tabi ki durum farklı olur. Mahalle olarak Trump ve Nurol arasında olmak vatandaşın suçu değil. Artık mahalleli Belediye Başkanına güvenmek istiyor.

Çağrılarına cevap verin!!!!

Belediyede görev yapan daire başkanları, atanan müdürler, danışmanlar, koordinatörler.. Yaptıkları işi biliyorlar  mı?

Meclis üyeleri neden seçildiler..

Meclis üyeleri komisyon başkanı oldukları görevlerini biliyor mu?

Anlamadığı konuda nasıl komisyon başkanlığı yapacak.

Mesela, İmar komisyon başkanı imardan anlıyor mu?

YAKINDA TÜM AYRINTILARI İLE Tercüman'da


İzlenme: 2604
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
484 hit, 125 ziyaretçi, 140 ziyaret
Bu ay:
2586 hit, 728 ziyaretçi, 808 ziyaret
Toplam:
968744 hit, 251700 ziyaretçi, 302331 ziyaret