Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümü kutlu olsun

Yıldıray Deniz Barak

Yıldıray Deniz Barak

E-Posta : twitter.com/denizzbarak

Ulusal Basın Birliği Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Y.Deniz Barak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayımladı.

Ulusal Basın Birliği Genel Başkanı Y.Deniz Barak mesajında; “Kurtuluş mücadelemizle temelleri atılan yüce Cumhuriyet'imizin, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1 gün önce 'Efendiler, yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz' diyerek tüm dünyaya ilan ettiği gün olan 29 Ekim 1923, bağımsızlığımızın da resmi olarak ilanıdır.

29 Ekim 1923 günü temelleri atılan Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde buruk bir neşeyle, anıyor ve kutluyoruz. Cumhuriyet, Türk Milleti’nin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelelerden biri olmuştur.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.

Büyük Önderimiz Mustafa Atatürk, “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek Cumhuriyet’i ilan etmiştir.

Yüce Türk Milleti’nin, canı pahasına büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti korumak, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak bizim birinci görevimiz olmalıdır.

Çünkü Cumhuriyet Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyor, bütün halkımızı sevgiyle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.                       


İzlenme: 2501
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1254 hit, 136 ziyaretçi, 139 ziyaret
Bu ay:
1254 hit, 135 ziyaretçi, 139 ziyaret
Toplam:
961915 hit, 250091 ziyaretçi, 300456 ziyaret