Esenyurt'a duyarlı Başkan..

Yıldıray Deniz Barak

Yıldıray Deniz Barak

E-Posta : twitter.com/denizzbarak


İstanbul'un gelişmeye açık en önemli ilçelerinin başında gelen Esenyurt, en çok göçü alan ilçeler arasında da birinci sırayı alıyor.

Yani problemleri de beraberinde getirdikleri Esenyurt yaşanılmaz bir görüntü almak üzereydi ki, 31 Mart seçimleriyle birlikte Esenyurt'a yeni bir güneş duğdu.

Kemal Deniz Bozkurt..

Esenyurt'u bilen, burada yaşayan ve Esenyurt'un sorunlarını birinci dereceden tanıyan ve bilen birisi olarak bu ilçeye Başkanlık yapmak, bence bu sorunlu ilçeye bir mükafattır.


Hiç adetim değildir bir siyasetçiyi övmek. 30 yıllık gazetecilik mesleğimde hiç bir yazımda kişi kurum ve kuruluşu anlatan bir yazım olmamıştır. Fakat 39 ilçenin içerisinde daha önce deprem, şimdilerde ise lanet olasıca dünyayı kasıp kavuran CORONA VİRÜSÜ yani Koronavirüs (COVID-19).

Esenyurt'un özverili başkanı Kemal Deniz Bozkurt; problemlerin bu virüs illetinden evvel Suriyeliler, deprem, kaçak yapı, terör ile mücadelede vermiş olduğu üstün gayret ve performans, gerekse son ayların belası bu virüs meselesindeki üstün ve özverili mücadelesi hakikaten taktire şayandır.

Hani derlerya gecesini gündüzüne katmak. Tam da aynen öyle 39 ilçe içerisinde tüm belediye başkanlarının çalışmaları yadsınamaz.
 
(Esenler Teffik Göksu ve Sancaktepe Şeyma Döğücü hariç. Bu iki belediye başkanı hakkında bilemedğim için çalışıyor diyemeyeceğim.)

Bir yandan Koronavirüs’le mücadelesi tüm hızıyla devam ederken, öte yandan hazırlık ve uygulama aşamasında olan projeler için sahada incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Titizlikle üzerinde çalıştığını öğrendiğimiz projelerinin hayata geçirilmesi için çalışmalarına da tüm hızıyla sürdürüyor.Koronavirüs ile mücadele kapsamındaki değerlendirme ve koordinasyon toplantılarını ise yine Başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürlerinin katılımıyla yapıyor.

Başkan Bozkurt. Toplantılarında ise hem yapılan çalışmaları, hem de ilave tedbirlerle ilgili konuları da her zamanki gibi ekip çalışmasıyla sürüdürdüğü bilinmektedir.

Virüse karşı verdikleri mücadele sebebiyle evlerinde kalamayan sağlık çalışanlarına, ailelerinin hazırladığı, ancak sokağa çıkma yasağı nedeniyle ulaştıramadıkları paketleri, görevlendirdiği Esenyurt belediye ekiplerinin bizzat teslim etmesini sağladı.
 
BİLİNDİĞİ ÜZERE BU İLLET VİRÜS olayının İstanbul genelinde en yaygın olduğu ilçelerin en başında gelmesine rağmen, verilen performans nedeniyle en çok iyileşme olan ilçe ve en az kayıbı veren ilçe konumunda olmasında çalışkan ve duyarlı Başkan Kemal Deniz Bozkurt'un katkısı yadsınamaz.


ULUSLARARASI BÜYÜK PROJELERİN BAŞLAYACAĞI TEL İLÇE ESENYURT OLACAK GİBİ
 
Son zamanlardaki bu dünyayı ilgilendiren Koronavirüs salgını olmasaydı, bu projeler değil Esenturt'u, tüm İstanbul'un gururu olacak büyük ve önemli projeler olacağı duyumlarını da sağlam kaynaklardan öğrenmiş ve bilgilenmiş olduk.


Bu yıl 3. sünü düzenleyeceğimiz Türkiye Basın Birliği Yılın ENleri töreninde de en çalışkan yılın başarılı belediye başkanı olarak ödüle layık olduğunu bizzat önereceğimi de buradan bildiriyorum.

Esenyurt Belediye Başkanı sevgili Kemal Deniz Bozkurt'a evvela sağlık, huzur ve başarılarının devamını diliyorum.

ESENYURT VE ESENYURT HALKI NE MUTLU Kİ böylesine kendisini ilçesi ve ilçe halkına adamış bir belediye başkanına sahip.


İzlenme: 1220
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bağımsız Kalemler

    Misafir BAŞARILI BAŞKAN ANCAK BU KADAR ANLATILIRDI.. http://www.gazetesonhavadis.com/makale/yildiray-deniz-barak/esenyurta-duyarli-baskan/225.html 15 Nisan 2020 02:21

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1099 hit, 126 ziyaretçi, 129 ziyaret
Bu ay:
1099 hit, 125 ziyaretçi, 129 ziyaret
Toplam:
961760 hit, 250081 ziyaretçi, 300446 ziyaret