Piçlik ve kürtaj

Yıldıray Deniz Barak

Yıldıray Deniz Barak

E-Posta : twitter.com/denizzbarak

Akla bakın, mantığı siz yürütün..
 
Bu ne biçim zihniyet.. Kürtaj yasak, memleketin vay haline..
Bir de üstelik devlet bakacak deniliyor.
AKP hükümeti bakacak deseler daha mantıklı bir görüşleri olurdu. Devletin işi yokta, babası belli olmayanlaramı bakacak..
Tam bir kaos, tam bir rezalet..
AB uyum yasaları çerçevesinde zinayı suç olmaktan çıkaran çok dindarlar topluluğunun (!) Genel Başkanı Erdoğan biliyorsunuz yine bir gündem değiştirme hamlesi yapmak için "Kürtaj ve Sezaryen" işine el atmıştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Kürtaj ve Sezaryen" işine girince, yandaş yazarlar hemen İslam üzerinden yorumlar yapmaya ve Başbakan Erdoğan'ın nasıl İslamcı tavır takındığını yazmaya başladılar. Aynı kişi hem zinayı suç olmaktan çıkaran, hem kürtaja karşı çıkan olunca ortaya çok tuhaf bir manzara çıkıyor.
Zina yasasını kaldırmayı 'Zina Yasası eşitsizliği giderecek. Kutsal aile kurumumuzu yıpratmamak için bir adım atmak gerekiyor. Eğer, aldatma varsa, şikâyete bağlı olarak burada bir ceza var. Alan razı, veren razı ise o zaman zaten hiçbir şey yok' şeklinde izah eden Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kürtaja" söz söyleme hakkı var mıdır? Kürtaj sadece dinimiz İslam'da değil, diğer tüm dinlerde de yasaklanmış ve büyük bir günah sayılmıştır. AKP bu gündemi yaratarak dini duygular üzerinden siyasi rant sağlama peşindedir.
Kürtaja yol açan genelde zinadır. Bu yolu meşrulaştıranda AKP iktidarıdır. Siz öyle CHP ve MHP'yi kasetleyenlere yol verip, sonra ortaya çıkan tezgâh ürünleriyle ahlak dersi vermeye kalkanlara aldanmayın. AKP sadece kendi işine gelene bakar… İşine gelirse zinayı suç olmaktan çıkaran yasaları düzenler, işine gelmezse zinalara karşı ahlak ahkâmı keser.
Mesele merhum Adnan Menderes'in gayrı meşru ilişkilerini tüm dünya bilir. Ama AKP için bu isim demokrasi kahramanıdır. Ama kendisine muhalefet eden birisi olduğu vakit, kendi partisi içindeki rezilliklere bakmadan onlara karşı "ahlak abidesi" kesilebilmektedir.
AKP'nin her anlayışı tutarsızdır. Her olaya sadece siyasi rant açısından bakmaktadır. Zinaya yol verirken, kürtaja karşıtlık sergilemesi de bu durumun bir ürünüdür.
AKP'nin mantığı siyasetin serbest piyasa ekonomisi gibidir. Ne diyor büyük usta Recep Tayyip Erdoğan: Alan razı, veren razı ise o zaman zaten hiçbir şey yok'
Adama sormazlar mı o zaman kaseti çıkan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ve bazı MHP'lileri miting meydanlarında, televizyon ekranlarında, gazete köşelerinde yerden yere vurup niye ahlak dersi vermeye kalktın diye?
İslam'ın şiddetle karşı çıktığı zinaya yol açarken, yine İslam'ın şiddetle karşı çıktığı kürtaja eleştiri getirmek Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi tutarsızlıklarından sadece okyanusta bir damladır.
Türkiye'de İslamcı etiketiyle dolaşıp, Ortadoğu Bölgesi'nde Hıristiyan ve Yahudilere her manada taşeronluk yapan AKP'nin bu tutarsızlıkları milletin aldatma ve kandırma karşısındaki pasifliği devam ettikçe sürecektir.
AKP'nin güvendiği sadece toplumun bu duruşudur. Yoksa AKP'nin bu topluma anlatabileceği bir tane olumlu özelliği yoktur.
AKP'nin gerçek gündemi bu topluma ihanet etmekle şekillenmekte, sahte gündemleriyle de bu ihaneti örtbas etmektir.
Recep Tayyip Erdoğan hazır kürtaj konusunu açmışken, zinayı neden suç olmaktan çıkardığının cevabını da bu topluma verirse toplum belki derin uykusundan uyanacaktır. Gerçi uyanmak isteyene Türkiye'deki herşey mesaj düzeyindedir.


İzlenme: 1862
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1078 hit, 123 ziyaretçi, 126 ziyaret
Bu ay:
1078 hit, 122 ziyaretçi, 126 ziyaret
Toplam:
961739 hit, 250078 ziyaretçi, 300443 ziyaret